Διαδικτυακή επικοινωνία των μαθητών του τμήματος ΒΥΓ10 του σχολείου μας και των μαθητών της ειδικότητας β.βρεφονηπιοκόμων του 1ου ΕΠΑΛ Καλαμάτας

Την Τρίτη 12-3-2024 πραγματοποιήθηκε διαδικτυακή επικοινωνία, μέσω webex, μεταξύ των μαθητών του τμήματος ΒΥΓ10 του σχολείου μας και των μαθητών της ειδικότητας β.βρεφονηπιοκόμων του 1ου ΕΠΑΛ Καλαμάτας. Η επικοινωνία αυτή υλοποιήθηκε στο πλαίσιο της δράσης αξιολόγησης ” Οι επαγγελματικές επιλογές και το πλαίσιο εργασίας των αποφοίτων του τομέα Υγείας Πρόνοιας και Ευεξίας των ΕΠΑΛ”.Οι μαθητές μας ”περιηγήθηκαν” διαδικτυακά στους εργαστηριακούς χώρους του 1ou ΕΠΑΛ Καλαμάτας, ενημερώθηκαν και αντάλλαξαν πληροφορίες σχετικά με τις επαγγελματικές τους επιλογές.Αντίστοιχη ενημέρωση και ξενάγηση έγινε και στους εργαστηριακούς χώρους του σχολείου μας.Ευχαριστούμε τους συναδέλφους του ΕΠΑΛ Καλαμάτας για τη συνεργασία.

ΟΙ εκπαιδευτικοί: Καρακόλη Παναγιώτα, Μαξιμιάδου Αναστασία, Πήτα Μελπομένη, Πολυμερίδου Μαρία.